SCB15S10A-3F
- Mfr.Part #
- SCB15S10A-3F
- Description
- SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V
- Color - Actuator/Cap :
- Green
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.50mm Dia
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 125 V